Einde, verlenging of vernieuwing van onroerende zakelijke rechten: fiscale gevolgen

    Inschrijven

    Om in te schrijven moet u eerst ingelogd zijn.

    Inloggen

    Het einde van een vruchtgebruik, een erfpachtrecht en een opstalrecht tussen de bedrijfsleider en zijn vennootschap kan leiden tot een fiscale afstraffing indien de bedrijfsleider niet voorbereid is.

    Vastgoedspecialist Philippe Salens geeft tips om te behoeden voor een fiscale aderlating en bekijkt op welke manier het aflopen van het recht kan geoptimaliseerd worden.

    Volgende vraagstukken komen ter sprake:

    • Wat zijn de gevolgen van de beëindiging van een recht van vruchtgebruik?
    • Wat zijn de gevolgen van de beëindiging van een recht van opstal?
    • Wat zijn de gevolgen van de beëindiging van een recht van erfpacht?
    • Op welke wijze kan een onroerend zakelijk recht beëindigd worden?
    • Biedt een verlenging of een vernieuwing soelaas?
    • Wat zijn de discussiepunten indien de vruchtgebruiker, de opstalhouder of de erfpachter werken heeft uitgevoerd?
    • Is er voor de uitgevoerde werken een vergoeding verschuldigd door de naakte eigenaar, opstalgever of erfverpachter? Hoeveel bedraagt die vergoeding? Zijn er alternatieven?
    • Moet een vergoeding betaald worden voor alle soorten werken?
    • Kan men de risico’s inperken?
    • Hoe bekijkt de fiscus de beëindiging van onroerende zakelijke rechten?
    • Wat zijn de gevolgen in geval van een vroegtijdige beëindiging van deze zakelijke rechten?

    U krijgt tijdens dit live webinar de kans om uw eigen vragen te stellen. Bent u niet in staat om dit webinar live te volgen dan kunt u de opname achteraf nog uitgesteld bekijken.

    U ontvangt een zorgvuldige syllabus waarin alle thema’s van deze opleiding uitvoerig worden beschreven.

    Tijdsindeling

      Deelnameprijs

      € 200,00 (Excl. BTW)

      Door gebruik te maken van de KMO portefeuille kunt u een subsidie ontvangen van 30% (kleine ondernemingen) of 20% (middelgrote ondernemingen) op de deelnameprijs (exclusief btw). Ons registratienummer is DV.O207764. Kies het thema 'Financiële geletterdheid - fiscaliteit en belastingen'.  Het bedrag van de projectaanvraag is € 200,00.

      Attesten

      ITAA - Institute for Tax Advisors and Accountants - 3 uren categorie A
      IBR - Instituut van de Bedrijfsrevisoren - 3 uren
      BIV - Beroepsinstituut van vastgoedmakelaars - 3 uren
      NKN - Nationale Kamer van Notarissen - 3 punten

      Om het attest permanente vorming te bekomen dient u de aanwezigheidsvragen en de eindtoets tijdens de livestream te beantwoorden! Er wordt géén attest permanente vorming uitgereikt indien u enkel uitgesteld kijkt!