Uitkeringen uit het vennootschapsvermogen: fiscaalvriendelijke opties

    Met aandacht voor de fiscale wijzigingen vanaf 1 april 2026 of 1 mei 2026 ?

    Inschrijven

    Om in te schrijven moet u eerst ingelogd zijn.

    Inloggen

    Hoe kunnen vennootschappen op een fiscaalvriendelijke manier hun vermogen overdragen naar hun privéaandeelhouders? Dit is een fundamentele vraag die elke bedrijfsleider zich stelt.

    Wij bekijken de verschillende uitkeringsmogelijkheden in het licht van de vennootschapsrechtelijke en fiscale bepalingen:
    • VVPRbis-dividenden
    • uitkeringen van liquidatiereserves
    • kapitaalvermindering
    • inkoop van eigen aandelen
    • uittreding ten laste van het vennootschapsvermogen

    Elk van deze mogelijkheden wordt geëvalueerd aan de hand van de (huidige en verwachte) wetgeving, recente rechtspraak, rulingpraktijk en administratieve richtlijnen.

    Met behulp van praktische casussen en cijfervoorbeelden worden de volgende vragen beantwoord tijdens het webinar:

    • Welk belastingtarief is vanaf wanneer van toepassing op uitkeringen van VVPRbis-dividenden en uitkeringen van liquidatiereserves na de programmawet? Wanneer is het (niet) aangewezen om nog versneld dividenden uit te keren vóór 1 april 206?
    • In welke situaties kan de nieuwe keuzeregeling onder het stelsel van de liquidatiereserves opportuun zijn?
    • Rekening houdend met recente wetswijzigingen: worden liquidatiereserves interessanter dan VVPRbis of vice versa?
    • Wanneer geeft een kapitaalvermindering aanleiding tot een fiscale afrekening en/of roerende voorheffing?
    • Hoe wordt de spreidstand tussen boekhoudkundige en fiscale behandeling verwerking in de belastingaangifte? En kan de fiscale herkwalificatie van een kapitaalvermindering in een dividend worden vermeden?
    • Wat is de impact van voorafgaande reorganisaties (bv. inbreng van aandelen / interne meerwaarden, fusies en splitsingen, enz.) op uitkeringen?
    • Is een inkoop van eigen aandelen nog opportuun in het licht van de nieuwe meerwaardebelasting op aandelen?
    • Zijn uittredingen van vennoten lastens het vennootschapsvermogen te verkiezen boven een inkoop van eigen aandelen?
    • Wanneer moet worden voldaan aan de dubbele uitkeringstest onder het WVV? Wat zijn de sancties bij niet-naleving?
    • Wat is het fiscaal risico bij schuldgefinancierde uitkeringen? Wat is hier de laatste stand van zaken?
    • ...

    Deze opleiding is een aanrader voor iedereen die direct of indirect advies verleent over vennootschappen en hun bedrijfsleiders die fiscaal optimaal geld uit hun vennootschap wensen te halen..

    Dit seminarie is een online live webinar. Als deelnemer ontvangt u vooraf een link. Hiermee kunt u op de vastgelegde datum en het startuur inloggen en het seminarie live volgen. Bent u niet in staat om dit webinar live te volgen, dan kunt u de opname achteraf nog uitgesteld bekijken.

    U krijgt tijdens het live webinar de kans om uw eigen vragen te stellen.

    Tijdsindeling

      Deelnameprijs

      € 200,00 (Excl. BTW)

      Door gebruik te maken van de KMO portefeuille kunt u een subsidie ontvangen van 30% (kleine ondernemingen) of 20% (middelgrote ondernemingen) op de deelnameprijs (exclusief btw). Ons registratienummer is DV.O207764. Kies het thema 'Financiële geletterdheid - fiscaliteit en belastingen'.  Het bedrag van de projectaanvraag is € 200,00.

      Attesten

      ITAA - Institute for Tax Advisors and Accountants - 3 uren categorie A
      IBR - Instituut van de Bedrijfsrevisoren - 3 uren

      Om het attest permanente vorming te bekomen dient u de aanwezigheidsvragen en de eindtoets tijdens de livestream te beantwoorden! Er wordt géén attest permanente vorming uitgereikt indien u enkel uitgesteld kijkt!

      De attesten ITAA worden rechtstreeks ingelezen bij het ITAA.
      U dient dus zelf verder niets te ondernemen!